Audyt energetyczny

Powinniśmy uprzytamnić sobie, że jeżeli już chcemy skorzystać z dofinansowania pochodzącego z różnorakich rządowych programów na przykład takich jak czyste powietrze to powinniśmy głównie zlecić wykonanie fachowego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez fachowców, którzy oceniają obecny stan jak też proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto mieć świadomość tego na temat świadectw energetycznych?
Na początku powinno się zaznaczyć, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione tylko przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że wykonanie audytu to przede wszystkim rozpoznanie stanu technicznego budynku jak także ocena zapotrzebowania na energię a także ogrzewanie, które wynika w głównej mierze z parametrów technicznych obiektu. Warto wspomnieć jednak o tym, że taki audyt określający bieżące zapotrzebowanie energetyczne budynku to także propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto dodać także o tym, że usługa dotyczy nie tylko obiektów wolnostojących, ale możemy także korzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a więc będą się również wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy także utrzymania optymalnej temperatury przez całe 356 dni w roku. Warto zatem korzystać z takich rozwiązań.

Źródło: paszport energetyczny.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz