Czyste powietrze – na co dofinansowanie?

Rządowy program czyste powietrze to fajne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli a także współwłaścicieli domów jednorodzinnych, które umożliwi zyskać dotacje na modernizację budynku tak aby obniżyć koszty jego użytkowania. Warto wspomnieć jednak o tym, że niezbędne jest złożenie właściwie wypełnionego wniosku a także wszystkich wymaganych załączników czy zgromadzenie wymaganej dokumentacji.
Co warto wiedzieć na temat skryptu czyste powietrze?
Dotacje uzyskane w ramach kodu czyste powietrze może być wykorzystany na przykład na wszelkiego rodzaju prace związane z termomodernizację budynku.

Dotyczy to zarówno prac związanych z ociepleniem, ale też z uszczelnieniem budynku, a więc wymianą okien wymianą drzwi zewnętrznych drzwi balkonowych, niemniej jednak także bram garażowych. W ten sposób można zyskać dofinansowanie do lepszych oraz nowocześniejszych modeli które gwarantują lepsze parametry związane z termoizolacja budynku. Pamiętajmy o tym, że taki program to też dotacja do pompy ciepła, jak także dotacje przeznaczone do podmiany źródła ciepła w budynku a więc np pieców czy również kotłów na paliwa stałe tj. węgla oraz drewno. Dzięki takiemu dofinansowaniu można wymienić stary piec na nowoczesne rozwiązanie na przykład takiej jak piece gazowe czy nowsze modele piecy na paliwa stałe. A dodatkowo taki program to również dofinansowanie do fotowoltaiki. Instalacje fotowoltaiczne są źródłem czystej energii, która może być wykorzystana między innymi do zasilania urządzeń takich jak pompy ciepła.

Warto zobaczyć: program czyste powietrze sanok.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz