Folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma zastosowanie przede wszystkim w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją natomiast wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one wyłącznie montażu.

Czas sprawdzić najważniejsze wykorzystania takiej folii oraz jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze stosuje się przede wszystkim w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. W pełni wodoodporna zapewnia pełne uszczelnienie w przypadku zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym lub zmiennym Istnieją także folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować także w przypadku ogrzewania sufitowego lub ściennego. Daje to bardzo duże sposobów w sytuacji przykładowo. aut mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje na prawdę dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko uzależniony jest od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy dopasować swoje oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam ważne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona około 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym trzeba mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z całkowitą czyli stu procentową pewnością komfort mieszkańców domu. Jeżeli już jedynie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Warto sprawdzić: folia na podczerwień.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz