Inwestycje budowlane

Poznań to centrum Wielkopolski i nic w tym dziwnego. To tutaj znajduje się spora większość firm sektora usługowego, bardzo istotne uczelnie (żeby wymienić tylko prestiżowy Uniwersytet im.

Adama Mickiewicza) i wiele innych instytucji. Przechadzając się ulicami biurowych dzielnic Poznania można zadumać się nad wieżowcami, które ucieleśniają w przestrzeni miejskiej rozwój gospodarczy tego miasta. Jeżeli zaś jest się Poznaniakiem, można w dodatku patrzeć na nie z nieukrywaną dumą.
Jednak polecam przy tym pamiętać, że by wszystkie te lokowanie mogły być zrobione, niezbędna była fachowa i staranna kontrola nad ichniejszym przebiegiem, która jest finansowana z dwóch źródeł: z kieszeni współudziałowca inwestycji , a ponadto z pieniędzy publicznych, przede wszystkim samorządowych. Nadzór inwestorki to ze stuprocentową pewnością ten rodzaj nadzoru, w którym największy interes ma inwestor, dlatego nacisk jest położony na realizację budowy i poszczególnych ich etapów w odpowiednich terminach, używanie przez podwykonawców wyznaczonych materiałów – istnieje ryzyko, że podwykonawca zechce na materiałach oszczędzić, pogarszając jakość naszej inwestycji.
Taki inwestor zastępczy Poznań powinien znać na tyle dobrze, by zorientować się ustawowych, geologicznych i biznesowych uwarunkowaniach związanych z inwestycją. W innym wypadku ma możliwość nie spełniać wystarczająco z dobrym skutkiem własnego zadania, co może narazić współudziałowca inwestycji na straty.
Jednak jeszcze ważniejsze niż zyski dewelopera czy inwestora jest bezpieczeństwo ludzi przebywających na co dzień w budynkach. Z tego powodu nadzór budowlany Poznań finansuje z własnych środków, a zadanie zapobiegania katastrofom budowlanych spoczywa na odpowiednim urzędzie nadzoru budowlanego.
Polecam: Nadzór inwestorski.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz