Osuszanie budynków – co trzeba wiedzieć?

W wyniku pojawienia się wilgoci w fundamentach a także murach dochodzi do naruszenia warstwy izolacyjnej. Tradycyjne metody odtwarzania hydroizolacji wiążą się z odkopywaniem fundamentów oraz odsłanianiem murów budynku. Są to metody czasochłonne oraz generujące znaczne koszty.

Na szczęście firmy oferujące osuszanie budynków poznań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie ingerują w konstrukcję budynku.
Osuszanie budynków – na co zwrócić uwagę?
Głównie powinno się podkreślić, że izolacje budynków poznań muszą być w przypadku uszkodzenia w odpowiedni sposób wypełnione, tak ażeby zabezpieczyć fundamenty a także mury przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Do osuszania budynków wykorzystuje się różnorakie metody. Jakiś czas temu coraz większą popularnością cieszę się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to metoda, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przez które dostarczane do murów są substancje uszczelniające, np żywice epoksydowe. Jest to metoda, która daje możliwość naprawić oraz wykonać od początku hydroizolacje, bez konieczności naruszania konstrukcji czy fundamentów budynku. Nie jest zatem zaskoczeniem, że ta technika jest bardzo często wykorzystywana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Na podobnej zasadzie kreuje się iniekcje krystaliczne fundamentów poznań. Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu preparatów uszczelniających do fundamentów, które powodują zamykanie kapilar, czyli blokują sposobność dostania się wody do fundamentów. Jest to skuteczna metoda, która nie wymaga naruszania fundamentów.

Sprawdź: izolacje budynków poznań.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz