Jak zaciemnić wnętrze – osłony na okna

Stolarka okienna a także osłony stosowane na okna mają spore znaczenie dla bilansu energetycznego domu. Szczelne okna oraz drzwi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń, przez co zmniejszają rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Stanowią oczywiście wizytówkę domu i pełnią też inne funkcje.

Warto zatem wybierać przetestowane produkty, np takie proponowane przez firmę atol, która funkcjonuje w biznesie od dawna.
Okna i ich osłony – co powinno się wiedzieć?
Bardzo wysokiej jakości okna to nie wszystko. Warto też zadbać o odpowiednie osłony, które w zależności od rodzaju spełniają różnorakie funkcji. Zewnętrzne rolety stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która zatrzymuje napływ gorącego powietrza latem a także zapobiega utracie ciepła zimą. Stanowią więc bufor termiczny, zapewniający domownikom komfort termiczny. A dodatkowo, rolety stanowią również zabezpieczenie antywłamaniowe, które utrudnia dostanie się do środka. Wśród wielu rozwiązań dedykowanych stolarce okiennej dużym zainteresowaniem cieszą się systemy do zaciemniania okien, tj. rolety czy markizy. Markizy mogą być stosowane na balkonach oraz tarasach i skutecznie zabezpieczają nie tylko i wyłącznie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także wiatrem czy deszczem. Ich poszycie zrealizowane jest z impregnowanego materiału, który odznacza się odpornością na wilgoć. Dzięki temu markizy są wytrzymałe i będą nam dobrze służyć przez wiele lat. Rolety mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to rozwiązanie bardzo często wybierane dla domów a także mieszkań.
Warto zobaczyć: żaluzje tychy.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz