Komu zlecić wykonanie ogrodu?

Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednak jego zaplanowanie oraz wykonanie wymaga stosownej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji a także odpowiednich narzędzi zarówno do stworzenia planu, jak i także konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy rozpocząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród a także uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin wiadomościom możliwe jest zbudowanie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. A dodatkowo klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki w zgodzie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, ranking ilościowe a także jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak także projekt nawierzchni a także przekroje techniczne. Co bardzo ważne – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów zapewnia również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeżeli nie pragniemy tych prac wykonywać poświęcając własny czas, możemy ją powierzyć wykonawcy naszego ogrodu.
Więcej: planeko.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz