Ogrzewanie podłogowe frezowane – zastosowanie

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest rozstrzygnięciem znacznie korzystniejszym. Głównie system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, powoduje równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W przypadku kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Zatem ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort termiczny. To jednakże nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w sytuacji kaloryferów obniża także poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozstrzygnięciem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto zatem poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym powinno się wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia efektywnych prac budowlanych. Nie trzeba zatem skuwać całej posadzki, ażeby zainstalować rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany bardzo szybko. W sytuacji mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co najważniejsze, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie uwalnia się do wnętrza.
Zobacz: ogrzewanie podłogowe frezowane.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz