Pellet drzewny – zastosowanie

Jeśli w naszym domu jest system grzewczy, w którym wykorzystuje się opał granulowany, taki jak pellet, to powinniśmy pamiętać o tym, ażeby wybierać wyłącznie produkty wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Powinno się pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy też kleju.
Wydajne materiały opałowe – co należy mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się też wysoką wydajnością, Dlatego tak bardzo chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto korzystać np ze sklepów online, które we własnejej ofercie posiadają jedynie opały wysokiej jakości pochodzące od sprawdzonego a także doświadczonego producenta. Ponadto, pellet powinien charakteryzować się również określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a zatem wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, niemniej jednak również zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na odpowiednim niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa nawet znaczne powierzchnie. Warto pamiętać też o tym, że w przypadku pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z problemami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Sprawdź: pellet lava.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz