Rozwiązania dla domu – kominki

Coraz więcej osób preferuje cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje sporo dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. Ostatnio wyjątkową popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których wykorzystuje się specjalne paliwo. Ogromną dużą zaletą kominków ekologicznych jest brak dymu oraz bardzo prosty montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można używać w mieszkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w którekolwiek miejsce.
Kominki – co jeszcze powinno się wiedzieć na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, potrzebny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne albo stalowe. Dostępne są także wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania albo domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. O ile nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wtedy możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Z całą pewnością przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą korzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu przyszłościowych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków oraz diod LED. Choć kominki elektryczne pełnią w domu przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to również wytwarzają ciepło.

Sprawdź tutaj: piecyki na pellet.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz