Systemy grzewcze – ogrzewanie podłogowe frezowane

Ogrzewanie podłogowe polega na rozmieszczenie rurek przewodzących ciepło w podłodze. Odróżnia się równomiernym rozprowadzeniem ciepła i lepszą niż w przypadku ogrzewania kaloryferami cyrkulacją powietrza. Nie powstają strefy cieplejsze i zimniejsze w pomieszczeniu.

Najnowszym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które pozwala szybką instalację rurek grzewczych bez konieczności skuwania posadzki.
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
Na początku powinno się zaznaczyć, że ogrzewanie podłogowe frezowane może być stosowanie zarówno na etapie powstawania budynku jak i w budynkach ukończonych i zamieszkałych. Kluczowe jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, czyli wycinanie niewielkich otworków w posadzce, a następnie umieszczanie w nich rurek odprowadzających do wnętrza ciepło. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie należy skuwać podłóg, co wiąże się z dość zaawansowanymi pracami budowalnymi. Rowki dla rurek grzewczych wycinane są za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w odkurzacz, który zasysa powstający w czasie frezowania pył. W związku z tym nie przedostaje się on do pomieszczenia i nie zanieczyszcza żadnych powierzchni. Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego przebiega znacznie szybciej i sprawniej niż w przypadku instalacji metodami tradycyjnymi, czyli przebiegającymi ze skuwaniem podłóg i ponownym ich zalewaniem po umieszczeniu rurek. Jest to zatem rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w domach już zamieszkałych, gdzie domownicy w trakcie prowadzonych prac znajdują się na miejscu.
Polecam: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz