Żywopłot

Sprawdzonym sposobem na ogrodzenie działki czy również posesji są żywopłoty. W ostatnich latach bardzo często wybierany jest żywopłot z grabu, a więc popularnego drzewa liściastego. Najczęściej wybieranym gatunkiem jest grab pospolity, które wyróżnia się liśćmi w kształcie serca.

Warto mieć na uwadze o tym, że taki żywopłot wyróżnia się między innymi łatwą pielęgnacją, dlatego jest tak na prawdę bardzo często wybierany.
Żywopłoty – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że żywopłot z grabu to ze stuprocentową pewnością bardzo atrakcyjny żywopłot, przy tym grab jest drzewem, które bardzo dobrze reaguje na cięcia, dlatego może być w dowolny sposób formowany. Pamiętajmy jednakże o tym, aby wybrać bardzo dobry termin sadzenia drzew, w przypadku grabu będzie to wiosna albo też późna jesień. Jeśli posadzimy drzewa w tym terminie, to będą miały one szansę, ażeby dobrze się zakorzenić. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach przy sadzeniu, które mówią o zachowaniu odpowiednich odstępów pośród sadzonkami, tak by miały wystarczająco miejsca na rozwój i wzrost. Warto dodać też o tym, że żywopłot z grabu wymaga od nas dobrego nawożenia. Natomiast nie można tego robić zaraz po zasadzeniu. Ogromną pozytywną właściwością tego typu żywopłotu jest także to, że drzewa grabu rosną bardzo szybko. Wszyscy którzy posiadają taki żywopłot powinni pamiętać także o regularnym przycinaniu trzy razy w roku. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym będziemy mogli się cieszyć bujnym oraz pięknym żywopłotem, który na 100 procent wzbudzi zachwyt naszych sąsiadów, a jednocześnie zapewni nam prywatność.

Źródło: żywopłot z grabu

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz