Pożyczki pod zastaw

Zakup samochodu nie dla każdego oznacza taki sam wydatek. Są osoby, które szukają samochodu do pięciu tysięcy złotych, są i tacy, którzy wydają dziesięć razy tyle.

Nie brakuje przypadków, kiedy pojazdy samochodowe kupuje się za gotówkę. W dużej liczbie przypadków jednakże pieniądze na zakup pojazdy samochodowe umożliwia pożyczka pod zastaw samochodu. To pożyczki na określone kwoty, których dodatkowym zabezpieczeniem jest kupowane auto. Samochód taki, do czasu pełnej spłaty pożyczki jest własnością osoby, która wzięła pożyczkę i banku.
Jeśli w trakcie spłacania pożyczki dojdzie do jakichś kłopotów, przerw w spłatach albo pełnym ich zaniechaniu, to samochód przechodzi na własność firmy czy banku, który udzielił pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK. Wówczas nie ma znaczenia, na jakim etapie zaprzestano spłacania. Wręcz jeżeli do spłaty zostało wiele niedużych rat, sytuacja nie ulega przemianie. Samochód i tak staje się własnością firmy pożyczkowej lub banku. Osoby, które decydują się na kredyt pod zastaw samochodu, są świadome takich warunków umowy i zdają sobie sprawę z konsekwencji. Dlatego najczęściej starają się one regularnie spłacać zaciągnięty kredyt, ażeby tym samym nie stracić samochodu. W wielu przypadkach natomiast do takich sytuacji dochodzi bez względu na starania pożyczkobiorców. Jeśli podupadną oni na zdrowi lub stracą pracę, spłata zadłużenia może stanąć pod znakiem zapytania. Wtedy najlepiej jest porozumieć się z pożyczkodawcą i powiadomić go o zaistniałej sytuacji. Być może złagodzi on uwarunkowania spłaty zadłużenia przynajmniej na jakiś czas.
Sprawdź tutaj: pożyczka pod zastaw auta.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz