Jak ochronić swój numer tlefonu?

Znaczna większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak także załatwianie codziennych spraw czy również utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Często natomiast zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto pamiętać o tym, że mogą być to nie tylko numery niebezpieczne, niemniej jednak również niechciane rozmowy powiązane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto skorzystać z funkcjonalnych witryn internetowych, gdzie znajdziemy bieżące przepisy dotyczące np przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w tak zaistniałej okoliczności, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto być świadomym o tym, że w takich przypadkach bardzo często dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różnorakie towary a także usługi, niemniej jednak coraz częściej nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. Przy tym użytkownicy telefonów komórkowych powinni zdawać sobie sprawę, że w polskim omal obowiązują dokładnie określone przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać wcześniej udzielone potwierdzenia marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze własnymi prawami, by móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy np jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Polecamy: sposób na telemarketing.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz