Jakie są niezbędne uprawnienia do prac na wysokości?

Aktualnie powstaje coraz więcej wysokich i przeszklonych budynków. Coraz więcej budynków to budynki kilkunastopiętrowe lub nawet więcej. Dlatego też do prac związanych z konserwacją, czyszczeniem i odnawianiem tych budynków niezbędni są fachowcy, którzy umieją stworzyć usługi alpinistyczne i wysokościowe.

Czym są usługi alpinistyczne?
Alpinizm w największym skrócie kojarzy się z rozrywką, jednakże aktualnie prace alpinistyczne na wysokości są też wykonywane w przypadku bardzo wielu budynków. Im są one wyższe, tym nie najprościej zadbać o elewację czy również szyby w klasyczny sposób, przy wykorzystaniu standardowych technik prac na wysokościach. Dlatego też właśnie istnieje alpinizm przemysłowy, dzięki tego rodzaju usługom można zadbać o odpowiednią opiekę nad budynkiem. Osoby zajmujące się realizacją tego typu usług muszą mieć odpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach.
Jakie uprawnienia są zrealizowane do prac na wysokościach?
Za prace na wysokościach uznawane są wszelkie działania, które realizuje się na wysokościach powyżej 1 metra nad ziemią. Odpowiednie warunki, które muszą być spełniane przez pracowników oraz właścicieli firm w zakresie takich kwestii opisane są Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Regulacje zawarte w tym rozporządzeniu stosowane są zarówno jeżeli już chodzi o prace alpinistyczne na wysokości, jak też w sytuacji prac na niewielkiej wysokości. Wszystkie firmy zajmujące się pracami na wysokościach muszą mieć akredytację, która obejmuje 30 godzin szkolenia.

Źródło: usługi alpinistyczne i wysokościowe tychy.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz