Panele akustyczne

Pamiętam jak kiedyś lubiłam videoblogi znanych twórców. Oglądanie z zachwytem weszło mi w nawyk. W trakcie jednego z nagrań zastanawiałam się: Jak to jest zbudować wideo? W tym celu zaczęłam interesować się sprzętem oraz wyposażeniem do nagrywania.

Oto moje wnioski.
Pierwszy krok – dobry sprzęt? Bez niego branża video nie może istnieć. Zanim kupić panele akustyczne zajmij się poszukiwaniem sprzętu. Pierwsze, co powinieneś zrobić to mieć sprzęt do nagrywania. Może to być aparat a także kamera.
Jeśli chodzi o nagrywanie z telefonu to konieczne jest posiadanie sprzętu wysokiej marki. Twój telefon musi kosztować. Nie ma innego wyjścia. Wraz z ceną w każdej chwili idzie wspaniała jakość. Gdy kupisz telefon powyżej 1 tysiąca zł masz pewność nagrań najwyższej jakości.
Nieco mniej wygodną opcją jest kamera. Umożliwia ona na zdecydowanie wyższą jakość i cenę. Nagrania z kamery dużo różnią się od video z telefonu. A przy tym warto dokupić również mikrofon.
Drugi krok – studio nagrań? O ile nie pragniesz nagrywać w plenerze. Warto tworzyć swoje studio. Do tego celu przydarzą się panele akustyczne śląsk a także inne sprzęty. Do sprzętu nagrań zalicza się m.in. oświetlenie oraz statywy. Potrzebny może się okazać green screen. Płachta w jednolitym kolorze daje możliwość na stosowanie pewnej techniki obrazu. Polega ona na zamianie tła na komputerowy obraz. By odpowiednio wygłuszyć pomieszczenie wspomnieliśmy o panele akustyczne do studia. Dzięki nim Twoje nagrania nie będą zagłuszane przez inne dźwięki z zewnątrz.
Sprawdź tutaj: panele akustyczne katowice.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz