Pasywacja stali nierdzewnej

Preparaty chemiczne przeznaczone do oczyszczania powierzchni stali nierdzewnej, jak też jej wytrawiania oraz pasywacji znajdziemy u producentów, którzy oferują rozwiązania wysokiej jakości charakteryzujące się wysoką skutecznością działania, jak także bezpieczeństwem stosowania. Do najczęściej wybieranych produktów tego rodzaju powinno się zaliczyć artykuły tj. bejca trawiąca natryskowa.
Profesjonalna obróbka chemiczna stali – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że do profesjonalnej obróbki chemicznej stali nierdzewnej trzeba obsługiwać tylko sprawdzone środki oraz preparaty chemiczne, które są bezpieczne, ale też z dużą skutecznością oczyszczają powierzchnię stali a także ją wytrawiają.

Na szczęście aktualnie mamy do dyspozycji wiele różnorakich preparatów, np takich jak pasywator do stali nierdzewnej. Jest to preparat chemiczny o konsystencji płynnej, który wykorzystywany jest do pasywacji stali. Jest to proces, który polega na przywróceniu biernej warstwy ochronnej stali, która złożona jest przede wszystkim z tlenków chromu. Trzeba pamiętać o tym że stal traci swoje oryginalne właściwości w wyniku obróbki termicznej i mechanicznej. Warto mieć na uwadze również, że wytrawianie stali czy także pasywacja wymagają przestrzegania określonych zasad związanych z taką obróbką chemiczną. Np w przypadku stosowania preparatów trawiących powinno się je nanosić specjalnymi kwasoodpornymi pędzlami czy aplikatorami. Wynika to z faktu, że w składzie znajduje się kwas azotowy, który ma silne właściwości trawiące.

Zobacz: wytrawianie stali.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz