Przepiękna sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na ozdobienie brzydkich bloków , a oprócz tego murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się również coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz niszczenia czyjejś własności. Obecnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają dosłownie specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie najistotniejsze dzieła sztuki ulicznej. Jeżeli zatem poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować własne środki finansowe w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest bez wątpienia zbudowanie koncepcji oraz dodatkowo projektu danego muralu, ażeby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest zdecydowanie łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi utworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, ale z drugiej strony musi działać zgodnie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą możliwość swobody, jednak zauważając kilka bardzo ważnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto zatem upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo wrażliwe albo nawet obraźliwe dla Polaków. Oczywiście nie każdy z nas zrozumie mural demonstrujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwyczajną profanację symboli religijnych.
Sprawdź tutaj: malowanie muralu.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz