Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy dużo osób. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam wiele przyjemność , a ponadto praktycznie co roku bardzo dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać nawet dziesięć lat. Warto natomiast wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto odnaleźć orzech włoski szczepiony, który idealnie przyjmie się w waszym ogródku. Najwyższej jakości drzewko ze szkółki zdecydowanie sprawdzi się najlepiej i przez wiele lat będzie perfekcyjnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez specjalistów cieszą się największą popularnością w gronie sadowników, którzy doskonale wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za własne drzewka, jednak będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. O ile chcecie posiadać za kilka lat swoje własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów oraz dodatkowo jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a ponadto szkodniki. Kupując tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową gwarancję, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wówczas wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat wcześniej własnego orzecha włoskiego.
Zobacz także: Orzech włoski Jacek.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz