Jak obsługiwać komputer

ObecnieNa chwilę obecną coraz więcej usług przenosi się do sieci. Wiele formalności cały czas można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, natomiast wykorzystanie z rozwiązań internetowych jest w bardzo wielu przypadkach premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi , a dodatkowo łatwiejszym dostępem do treści.

Standardem jest już opłacanie abonamentu za radą przelewu lub karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą mieć dylematy z wykorzystaniem nowych technice, gdyż wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera może wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko mają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej uwagi i cierpliwości. W pokonywaniu barier najlepiej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, ale chcących zgłębić bezdyskusyjne tematy w sposób bardziej szczegółowy, pomocny ma możliwość być kurs komputerowy w internecie. Należycie wykonany kurs sprawi, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Ma możliwość obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, skryptów do przygotowywania prezentacji, efektywneefektowne poszukiwanie treści w sieci, bankowość internetową i kilka, wiele innych. Kurs komputerowy powinien być stworzony z konstatują o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i kwalifikacji dają się wprost zastosować.
Sprawdź: kurs komputerowy Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz