Język AMP HTML

Tworzenie stron www może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie należy posługiwać się kodem, by utworzyć stronę internetową.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom wykorzystywanie z gotowych szablonów, które gwarantują pełną efektywność, a przy tym za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. Jeżeli już natomiast zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych wortalach internetowych warto zaznajomić się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej głównym misją jest ułatwienie budowy witryn internetowych, które powinny cechować się przede wszystkim szybkością działania oraz zoptymalizowaniem kodu. A zatem ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega natomiast pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one głównie wydajności. Ułatwieniem jest to, że znakomita większość znaczników z języka HTML jest taka sama jak w AMP.
Co jeszcze powinno się wiedzieć o AMP?
Strony tego typu mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane omal natychmiast. Za pomocą tego języka można też tworzyć reklamy a także wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego efektywnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. A przy tym platforma oferuje też inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo opcji.
Zobacz: ampscript syntax highlighting.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz