Zasady bezpiecznej archiwizacji danych cyfrowych

Bezpieczne przechowywanie danych firmowych stanowi jeden z fundamentów bezpiecznego funkcjonowania naszej firm. W tym celu powinno się w sposób regularny wykonywać kopie zapasowe wszystkich plików oraz dokumentów, które są istotne dla działania naszego biznesu. Są to między innymi pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne, wiadomości pocztowe, programy rozliczeniowe czy bazy danych.

W sytuacji utraty tak cennych informacji funkcjonowanie naszej firmy może zostać zagrożone, warto zatem zadbać o bezpieczne przechowywanie danych.
W jaki sposób archiwizować dane cyfrowe firmy?
Wykonywanie regularnie kopii zapasowych to wyłącznie jeden z elementów bezpiecznego przechowywania danych cyfrowych. Inne priorytetowy aspekt tyczy się przechowywania ich w co najmniej dwóch różnorakich lokalizacjach W ten sposób cenne informacje zostają zabezpieczone przed zniszczeniem w wyniku awarii sprzętu czy pożaru. By mieć pewność, że nośniki informacji są przechowywane we właściwych warunkach w sposób bezpieczny, warto korzystać z usług firm, które oferują przechowywanie dysków twardych a także innych nośników informacji takich jak płyty CD czy taśmy LTO. Takie firmy odbierają nośniki informacji oraz umieszczają je swoich siedzibach, które są monitorowane 24 godziny na dobę przez całe 356 dni w roku. Takie bezpieczne przechowywanie danych minimalizuje ryzyko utraty cennych dla funkcjonowania firmy informacji a także ich kradzieży albo niewłaściwego zastosowania. Bacząc na bezpieczne i sprawne funkcjonowanie firmy, powinno się przemyśleć możliwość skorzystania z usług firm specjalizujących się w bezpiecznym przechowywaniu danych.

Sprawdź tutaj: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz