Jak znaleźć właściwy rozmiar stanika

Wybór stosownego biustonosza nie jest rzeczą najprostszą. Dla kobiety która przez pełne dotychczasowe życie kupowała proste, tanie biustonosze może być niezrozumiałym fakt, że za porządny stanik należy w wielu sytuacjach zapłacić ponad sto PLN. Podstawowe pytanie: czy opłaca się? Czy różnica będzie doprawdy aż tak zauważalna?

Tak. Należycie dobrany stanik jest bardzo ważny. Nie musi być on szczególnie ładny, najbardziej istotne żeby był zwyczajnie wygodny. Różnica w noszeniu stanika dopasowanego do wymiarów a codziennego, jest ogromna. Dobrze dopasowany biustonosz jest dla kobiety noszącej go w wielu sytuacjach nieodczuwalny szczególnie kiedy poprzednio ubierała łatwe. Spora większość kobiet niestety kompletnie lekceważy odpowiedni dobór tej części garderoby. Spora większość nie potrafi na nieszczęście określić dobrze wymiarów własnego biustu co na nieszczęście jest podstawą przy wyborze dobrego stanika. Aby sprawdzić swoje wymiary powinno się na początku zmierzyć się pod biustem, bez założonego ubrania i stanika. Oprócz tego lekko ściskamy się miarką aby pomiar był poprawny. Możemy wykorzystać w tym celu taśmę centymetrową na przykład. taką która wykorzystywana jest w krawiectwie. Następnie przystępujemy do pomiar w biuście. Realizujemy go na założonym miękkim staniku bez jakichkolwiek usztywnień. Istotne, żeby właściwie podnosił biust. Obydwa pomiary realizujemy stojąc prosto. Wyjątek stanowi sytuacja w której piersi opadają, wtedy możemy pochylić się do przodu i pomiar tego rodzaju wytworzyć w poziomie. Identycznie jak w sytuacji pomiaru pod biustem delikatnie napinamy miarę.

Odpowiedni biustonosz musi mieć odpowiednią wielkość miseczek, właściwą długość ramiączek i długośc pasa (wynikający z rozmiaru pod biustem). Czy pas biustonosza został właściwie dobrany najłatwie sprawidzć oceniając czy jego przód, boki i tył są na tym samym poziomie. Miseczki które były należycie wybrane rozdzielają piersi a druciki utrzymujące miseczki pod biustem przylegają do ciałą. Długość ramiączek powinna być tak ustawiona żeby piersi w staniku były lekko unisione. Powinien być to równocześnie taki poziom uniesienia biustu z którym dobrze się czujemy. Ramiączka w żadnym wypadku nie powinny uwierać ramion, o ile tak się dzieje znaczy to, że są zbyt krótkie.

Dodatkowe informacje: jaki rozmiar piersi.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz