Tlenoterapia

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużą popularnością, zarówno pomiędzy osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami a także urazami, jak także osób, które chcą poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a starannie tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru.
Jakie przeznaczenie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, stosuje się takie terapie w głównej mierze w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ przeznaczenie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Należy jednakże podkreślić, że normobaria Łódź to też skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. Prócz tego, tlenoterapia ma także korzystny wpływ na schorzenia tj. zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, zmniejsza opuchlizny po urazach, niweluje stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych a także komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Więcej informacji na stronie: normobaria Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz