Numer vin – jak sprawdzić?

Zakup używanego samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego samochodu, czyli numeru vin. Nie musimy się jednakże martwić, ponieważ jest to bardzo łatwe dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy raport dotyczący historii pojazdu na bazie numeru identyfikacyjnego auta.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego auta?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, niemniej jednak także cyfry.

Jest to unikatowy identyfikator, który pozwala nam sprawdzić markę, model, jak też rok produkcji czy kraj pochodzenia danego samochodu. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które chcą pozyskać pewność, że samochód nie pochodzi z kradzieży, a zatem w sytuacji jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to natomiast rozwiązanie, z którego korzystają również osoby sprzedające samochód, taki raport na podstawie numeru identyfikacyjnego vin można zaprezentować kupującemu, a zatem zwiększyć własną wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo proste, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a po chwili zostanie nam wyświetlony sprawozdanie, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego samochodu. W dodatku, możemy numer vin sprawdzić całkiem za darmo, jak też za opłatą zamówić rozszerzony sprawozdanie dotyczący historii pojazdu. Nie jest więc zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób myślących o zakupie używanego auta kontroluje numer vin.

Zobacz także: https://sprawdz.vin

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz