Podłoga z kamienia – trawertyn

Właściwie każdy czas przynosi ze sobą inną modę, o ile chodzi o wykańczanie i dekorowanie wnętrz. O ile kiedyś powodzeniem cieszyły się bogato zdobione mieszkania i pomieszczenia, o tyle dzisiaj stawia się na daleko idący minimalizm.

Ogranicza się barwy i dodatki. Stawia się na naturalne kamienie w wykańczaniu wnętrz. Jednym z nich jest trawertyn, który z powodzeniem może być materiałem na posadzki czy kamienne parapety. Jest on niewyobrażalnie dekoracyjny i bardzo łatwo utrzymać go w czystości.
Kamienie naturalne bardzo bardzo często używa się także przy wykańczaniu schodów. Ma możliwość rzadziej stosuje się tutaj trawertyn, bo posiada on kolor biały i jako materiał na schody mógłby być zbyt brudzący. Kamienie naturalne bardzo w większości przypadków ukazują się również w łazienkach i kuchniach. Tworzy się z nich różnego rodzaju półki (w przypadku łazienek) albo blaty kuchenne. Za jego radą można również dekorować mieszkania w inny sposób. Płytami kamiennymi wykończyć można detale ścian lub różnego rodzaju kolumny. To bardzo mocny materiał, który latami wygląda tak samo. Wnętrza, w których się one pojawiają nabierają klasy i eleganckiego wyglądu. Tym bardziej, że występują one w wielu barwach i przez to dają całą masę różnorakich sposobów. Biały trawertyn, kwarcyty, granity, wapienie czy inne kamienie naturalne pozyskały zainteresowanie nie tylko osób, które zawodowo zajmują się wykańczaniem i dekorowaniem wnętrz. Po tego rodzaju materiały coraz częściej sięgają dosłownie osoby, które na własną rękę zajmują się wykończeniem i dekoracją swoich mieszkań.
Sprawdź również informacje na stronie: trawertyn Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz