Zmiany w mieszkaniu czy domu

Właściwie każdy z nas preferuje mieszkać w pięknych wnętrzach. Sposobności i pomysłów na odmianę wnętrza jest wiele. Jeżeli sami nie macie dobrego pomysłu, to warto zlecić projektowanie wnętrz specjaliście, który wykona projekt za nas.

Przykładowe pomysły na aranżację.
Sztukateria.
Sztukateria wydawać by się mogło całkiem wyszła z mody. Wszelkiego rodzaju gzymsy czy rozety widujemy w zabytkowych kamienicach czy pałacach. Powrót mody na sztukaterię we wnętrzach nastąpił w latach 90-tych. Po tym czasie zapanowała jednakże moda na minimalistyczne wnętrza, z jak najmniejszą liczbą ozdób na ścianach. Dzisiaj panuje w całości inny trend. Na topie są wnętrza klasyczne, a nic tak nie wpisuje się w styl pomieszczeń klasycznych jak właśnie sztukaterie. Jak ze wszystkim tak, również ze sztukateriami można nieco przesadzić. Dlatego dużo lepiej w pomieszczeniu zastosować jeden wzór, np pod sufitem. Rozety mogą także stanowić kluczowy punkt pomieszczenia, przyciągający wzrok. Zachowajmy jednakże umiar.
Obraz we wnętrzu.
Polacy coraz bardziej preferują rolę dodatków we wnętrzach. Jednym z typowych dodatków zdobiących wnętrze jest oczywiście obraz. Przez cały okres PRL-u wybór w tym zakresie był mocno ograniczony. Nic więc dziwnego, że od dobrej dekady na polskich ścianach dominują tanie reprodukcje martwej natury czy krajobrazów kupowane na bazarach czy targach. Ci, którzy mają jednakże większe ambicje a na sztuce znają się średnio powinni obraz dobierać tak ażeby pasował z całym wnętrzem. Do miejsca, w którym pragniemy nabyć obraz warto udać się ze zdjęciem pomieszczenia. Kupno obrazu potraktujmy też jak lokotę. Możliwe, że nabyty obraz początkującego artysty w późniejszym czasie może kosztować prawdziwie ogromny majątek.

Zobacz: projektant wnętrz.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz