Jak pozbyć się pluskiew

Ludzie błędnie sądzą, że różnego rodzaju robaki pojawiają się jedynie w brudnych, zaniedbanych pomieszczeniach. Dlatego też, gdy wynajdą je się one we własnym domu, są totalnie zaskoczeni. Tak także jest z pluskwami.

Umieją one przemieszczać się między mieszkaniami przykładowo. wentylacją czy rurami centralnego ogrzewania. Na prawdę często trafiają do sypialni razem z łóżkiem czy dekoracjami kupionymi z tzw. drugiej ręki. Czasami przynosi się je do miejsca zamieszkania w torbie podróżnej, bo preferują one hotele. Jak pozbyć się pluskiew?
Można spróbować zastosować domowe sposoby na pluskwy. Najpierw trzeba zlokalizować, gdzie ukrywają się w ciągu dnia, w którym miejscu się rozmnażają. Należy sprawdzić szwy materaca albo fałdy zasłon. Te miejsca należy ze starannością odkurzyć. Należy także wyprać w wysokiej temperaturze wszystkie narzuty, koce i pościel. Jeżeli te zabiegi nie wystarczą i nadal pojawiają się nowe ugryzienia, nie ma przeszkód w zastosowaniu środków owadobójczych kupionych w sklepie.
Jak widać usuwanie pluskiew nie jest łatwe. Te malutkie żyjątka wciskają się w mini zakamarki i potrafią przeżyć bez pokarmu wręcz dwa miesiące. Dlatego wszystkie czynności powinno się regularnie powtarzać i zajmuje to sporo czasu. W związku z tym zlikwidowanie uciążliwego kłopotu najlepiej zlecić specjalistom. Wystarczy odnaleźć na portalach internetowych hasło pluskwa domowa dezynsekcja i wybrać ciekawą nas propozycję. Specjaliści dysponują różnymi środkami chemicznymi a także odpowiednim sprzętem, więc szybko pozbędą się pluskiew.

Zobacz również: wymrażanie pluskiew.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz