Jakie funkcje posiadają ławki solarne?

Jakiś czas temu coraz większą popularność zyskują rozwiązania ekologiczne, które wykorzystują odnawialne źródła energii, tj. słońce. Na wyjątkową uwagę zasługuje fotowoltaika, czyli uzyskiwanie czystego prądu z promieniowania słonecznego. Jest to nowoczesne a także funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje szerokie przeznaczenie.

Jest wykorzystywane w głównej mierze w budynkach mieszkalnych, jak również komercyjnych czy w gospodarstwach rolnych. Jednak systemy fotowoltaiczne są wykorzystywane też w małej architekturze miejskiej, a właściwym przykładem są ławki fotowoltaiczne.
Ławka solarna – co trzeba mieć świadomość tego?
Ławka solarna to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie testuje się w zabudowie miejskiej. Jednakże takie rozwiązania są stosowane również na terenach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Należy zaznaczyć, że ławka solarna wyposażona jest w panele fotowoltaiczne, które wytwarzają energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Jest to więc rozwiązanie, który posiada własny autonomiczny system zasilania. Ławki solarne charakteryzują się funkcjonalnością, umożliwiają ładowanie komórek, tabletów czy laptopów, ponieważ wyposażone są w gniazda USB a także ładowarki indukcyjne. Warto także wspomnieć, że ławki solarne mogą być wzbogacone o dodatkowe moduły, takie jak router Wi-Fi czy oświetlenie LED. W związku z tym można wybrać takie rozwiązania, które w danym terenie będą się najlepiej sprawdzały. Nie jest zatem zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Sprawdź tutaj: ławki solarne.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz