Jak zwiększyć ilość odwiedzin na stronę?

Jedną z metod na lepsze pozycjonowanie stron, czyli zwiększanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, jest dodawanie tych stron do tematycznych katalogów. Katalogi to serwisy, które są zbiorem krótkich ‘wizytówek’ różnorakich witryn, i na których za darmo lub za niewielką odpłatą można umieścić też swoją. Istnieją także urządzenia do automatycznego katalogowania – wystarczy wpisać w program szablon opisu swojej strony, a ten wrzuci go na możliwie największą liczbę katalogów.

Innym sposobem jest jeszcze wymienianie się linkami. Na czym polega ta forma? Osoby posiadające strony internetowe na jeden temat, traktują się nawzajem zazwyczaj jako konkurencję – przynajmniej tak mogłoby się wydawać osobom patrzącym na taką sytuację z boku. Tymczasem okazuje się, że znaczna część z nich wytwarza razem coś na kształt eksperckiej społeczności, która, może z lekkim dystansem, niemniej jednak jednakże – współpracuje w pewnych kwestiach. Może to objawiać się przykładowo przez wzajemne udostępnianie nowych treści czy promowanie strony w sieci, polecanie się nawzajem czytelnikom, co przynosi korzyści dla obu stron. Takie działania nie tylko dobrze wpływają na linkowanie strony, ale również podkreślają rozeznanie twórców w danej dziedzinie i kształtują ich wizerunek jako osób przyjaznych, ze zdrowym podejściem. Wskazuje to również, że o ile sami czegoś nie wiedzą, bądź nie zajmują się jakimś wyjątkiem w swojej gałęzi wiedzy, są w stanie odesłać czytelników do strony kogoś innego kto robi to dużo lepiej, zamiast ukrywać takie fakty. W takich wypadkach można mówić niejako o wymianie linkami – jedna osoba poleca drugą, ta z kolei w innej sytuacji poleca pierwszą, na czym zyskują oboje.
Oprócz katalogowania i zamiany linków najkorzystniejszym działaniem dla osób pragnących poprawić wyniki swojej strony w zgodzie z zasadami SEO, jest zwyczajnie regularne dostarczanie wartościowych treści. Obecnie roboty wyszukiwarki Google idealnie umieją rozpoznać, czy na jakiejś stronie znajdują się merytoryczna, unikalna treść, czy jest to zwyczajnie streszczenie tego, co na innych wortalach.
Sprawdź również informacje na stronie: pakiety seo linków.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment:

Dodaj komentarz