Odpowiedni sprzęt do rehabilitacji dla niepełnosprawnych

Sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych to głównie urządzenia, które sprawiają, że osoby niepełnosprawne czują się jak najbardziej niezależne. Takie osoby nie pragną być ciężarem dla opiekunów, szczególnie o ile para się nim rodzina. Na prawdę bardzo często takie osoby dążą do jak największej samodzielności.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób z niewielką niepełnosprawnością ruchową. Mogą mieć kłopoty z zachowaniem równowagi, ale mimo to mogą samemu się na nim poruszać. Dwa tylne koła uniemożliwiają przewrócenie pojazdu. Koszyk zamieszczony z tyłu ułatwia przewożenie niewielkiego bagażu.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne mogą mieć wspomaganie, a także napęd elektryczny. Dzięki temu osoba starsza lub niepełnosprawna nie występuje tu problem z podjazdem pod wzniesienie. Sprzęt ten umożliwia branie udziału w wycieczkach rowerowych wraz z znajomymi i rodziną bez obaw, że będzie problem z nadążeniem za standardowymi jednośladami i sprawnymi uczestnikami.
Skutery elektryczne inwalidzkie najczęściej są używane przez osoby niepełnosprawne, które nie mogą korzystać z rowerów. Dzięki akumulatorowi, osoba niepełnosprawna może własnymi siłami się nim poruszać. Skutery elektryczne inwalidzkie są niewielkie, ułatwiają jazdę po centrach miast, a nawet mogą wjeżdżać do galerii handlowych i sklepów.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne i skutery elektryczne inwalidzkie nie tylko i wyłącznie pomagają przemieścić się z punktu A do punktu B bez wysiłku, ale również pozwalają na poczucie niezależności i swobody.

Polecana strona: koncentratory tlenu.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz