Rozwiązywanie zadań z matematyki

Rozwiązywanie zadań z matematyki to dla niektórych uczniów w szczególności ciężki obowiązek. Nic zaskakującego – nie każdy posiada tak duży talent, ażeby pojąć wszystko już od pierwszej lekcji. Kiedy polecenia są zbyt skomplikowane, ukazują się zaległości. A to nie jest rewelacyjne, ponieważ zwykle następne działy są oparte na tym, co uczeń powinien opanować już uprzednio.

Jednakże – bez obaw. To, że ktoś nie jest matematycznym geniuszem nie znaczy od razu, iż całkiem nie zrozumie danego działu. Wystarczy, że pojmie przynajmniej ogólne zasady. W tym celu polecam jednak przedstawić uczniowi, iż dane zadanie da się zrobić. O ile uczeń nie ma możliwość pojąć skróconego sposobu, polecam zrobić zadanie tak, żeby wyłapać, na czym polegają dane braki.

Rozwiązanie zadania matematycznego ze szczegółowym opisem pomoże wręcz w naprawę niełatwych przypadkach. To ma możliwość pomóc zresztą nie tylko uczniom. Również korepetytorzy, którzy muszą radzić sobie niekiedy z faktycznie ciężkimi przypadkami, posiadają w ten metodę gotową pomoc. W końcu, o ile rzeczywiście się preferuje, można rozwiązać dane zadanie i jeszcze zrozumieć, jak to można się robi!

Zadania z matematyki od tej pory nie powinny już sprawiać takiego kłopotu. Niektórzy zapewne uważają, iż uczeń powinien do tego wszystkiego dojść sam, jednakże teraźniejsze tempo zdobywania informacji nie zachęca tych mniej zdolnych do pracy. Dodatkowo o ile nie zrozumieją początkowego sposobu rozwiązywania, to będą systematycznie popełniać te same usterki i nie będą umieli ich wskazać. Gotowe rozwiązanie może im pomóc teraz wtedy, gdy wątpliwość pojawi się na drodze do dobrego wyniku.

Zobacz więcej: rozwiązywanie zadań z matematyki.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

0 comments:

Dodaj komentarz